2% z dane

DARUJTE 2% Z DANE PARAKLUBU KOŠICE AJ VY!

Ahojte priaznivci parašutizmu!

Opäť sa blíži obdobie, kedy sa budú podávať daňové priznania a bude možnosť usmerniť odvod 2% resp. 3% z daní, pre rôzne športové a iné záujmové organizácie.

V prvom rade Vám chcem poďakovať za našu podporu v minulých rokoch, aj vďaka nej je možné uskutočňovať akcie ako  Medzinárodná súťaž v presnosti pristátia Cassovia, MDD, Aero Mikuláš – a p.

Preto by som Vás, príp. Vašich známych, ktorých môžete osloviť, chcel požiadať v mene našich parašutistov, ak sa neviete rozhodnúť inak, aby ste podporili náš šport, ktorý je bez akýchkoľvek dotácií od štátu od roku 1991.

Dôležitá zmena !!!

         Po prehodnotení plusov a mínusov zo situácie ktorá vznikla v roku 2019 a dotkla sa našej činnosti, sme sa rozhodli postupne ukončiť činnosť obč. združenia „ PARAŠUTISTICKÝ KLUB KOŠICE“. Toto združenie vzniklo na podporu našej činnosti v roku 2008 a bolo pre nás prínosom,  no ale momentálne stratilo svoje opodstatnenie a vzhľadom k finančnej záťaži je lepšie ho ukončiť.

         Naďalej budeme „fungovať“ ako predtým v aeroklube Košice, takže vás poprosím, aby ste použili nové tlačivo „Vyhlásenia“, kde sú uvedené potrebné údaje za aeroklub .

        Ak si podávate daňové priznanie sami, potreboval by som, aby ste mi aspoň mailom zaslali sumu ktorú poukazujete, príp. ak Vám to nerobí problém, tak odfotenú kópiu strany, kde sa poukazujú 2%. / kvôli zúčtovaniu a zdokladovaniu v aeroklube, a taktiež aby nám financie boli pripísané na náš podúčet /.

       Ak Vám vykonáva zúčtovanie preddavkov zamestnávateľ, potreboval by som toto potvrdenie zo mzdovej účtárne, ja vypíšem tlačivo na 2% a odnesiem na Daňový úrad v KE /príp. ho zaneste sami /.

Tí čo ste mimo KE, tak je potrebné, aby ste odniesli tlačivo „ Vyhlásenie“ na 2%, s potvrdením z účtárne Vášho zamestnávateľa, na príslušný D.Ú. podľa bydliska. / taktiež mi aspoň napíšte sumu akú poukazujete, príp. mi pošlite kópiu ak Vám to nerobí problém /       

Vy čo si robíte daňové priznanie sami, tak urobte toto vyhlásenie na priznaní do konca marca, zamestnanci tak môžu urobiť do konca apríla.

Prakticky sa pre vás zmenilo len tlačivo s novými údajmi.

 V prípade nejasností ma kontaktujte:

Anton Dzuričko, Dénešova 43, Košice 040 23 , tel. 0905 630 796 ,

mail:  dzurickoa@pobox.sk, navigator200@gmail.com,

Za všetkých paragánov Vám vopred ďakujem!

Blue skies!

Formuláre na stiahnutie

Formulár na 2% z dane
Potvrdenie o zaplatení dane